Blog

7 czerwca 2018

CO MÓWIĄ O TOBIE TWOJE DRZWI?

Niezależnie od tego, czy są to drzwi wewnętrzne, czy zewnętrzne, drzwi mogą powiedzieć o Tobie więcej niż na początku zdawałeś sobie z tego sprawę. Psychologicznie, wybór drzwi, które wybierasz, może być podświadomym odbiciem typu osoby, którą jesteś. drzwi zewnętrzne ujawniają Twoje wewnętrzne pragnienia.
Jedno ze stu najczęściej zadawanych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej, według wielu raportów, brzmi: ” Jaki jest Twój ulubiony kolor? Najwyraźniej powinieneś powiedzieć że czerwony, bo to pokazuje, że Twoja kreatywność jest napędzana przez ogień z pasji.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jednak nad swoimi drzwiami?

Wybrałeś je, ponieważ Ci się podobały, ale czy odzwierciedlają one Twoją osobowość bardziej, niż się tego spodziewałeś? Czy Twoje drzwi wewnętrzne i zewnętrzne różnią się kolorystycznie i wzorniczo? Czy jedne z nich są prawdziwe a drugie są fasadą, którą prezentujesz światu zewnętrznemu?

Zobaczmy.


Niebieskie drzwi są najpopularniejszym kolorem wśród ogółu społeczeństwa. Zdaniem psychologów oznacza to, że za nimi kryje się za nimi jest postrzegane przez właściciela domu jako miejsce ucieczki przed gorączkowym szaleństwem współczesnego życia. Przywołując spokój oceanu niebieskie drzwi to sposób na relaks i zachowanie równowagi. Niebieski może być idealny kolor dla wewnętrznych drzwi prowadzących do sypialni.
Czarne drzwi sygnalizują władzę i autorytet. Być może jest to idealny kolor na każde drzwi na zamówienie, pokazujące luksus i ekstrawagancję Twojego domu. Alternatywnie, czerń jest być może idealnym kolorem dla drzwi przeciwpożarowych, odzwierciedlającym ich siłę w zakazie przechodzenia ognia, gdyby jeszcze gorzej się stało.
Zielone drzwi, podobnie jak niebieskie, odzwierciedlają spokój i refleksję, które są alternatywą dla drzwi wewnętrznych prowadzących do sypialni, zapewniając relaksujący klimat. Zielony przywołuje również zdrowie i harmonię, więc być może jest idealny do nowoczesnej kuchni.
Czerwone drzwi mogą być drzwiami sypialni świadomego siebie człowieka. Odzwierciedlające zarówno pasję, jak i ekscytację drzwi w kolorze czerwonym, mogą zainspirować do wykonania nocnego rendezvous ognistymi efektami.
Brąz jest tradycyjnym kolorem drzwi zewnętrznych, które są często impregnowane i pozostawione w bardziej naturalnym stanie. drzwi wejściowe w drewnie dębowym odzwierciedlają psychologiczną obietnicę niezawodności i wytrzymałości materiału.

Drzwi drewniane
O autorze tom.janowski